szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Gyurcsány pártjának 90 millió forintot kell fizetnie.

A Demokratikus Koalíció adománygyűjtésbe kezdett az Állami Számvevőszék bírsága miatt – jelentette be Gyurcsány Ferenc, a párt elnöke a Facebookon.

Gyurcsány bejegyzésében azt írta: „a napokban minden idők legnagyobb DK elleni kormányzati támadását éljük meg. Az Állami Számvevőszék történelmi mértékű, végeredményben közel 90 000 000 forintos gigabírságot szabott ki a Demokratikus Koalícióra".

Mint beszámoltunk róla, szerdán kiküldte előzetes jelentését a 2022-es országgyűlési választások külföldi támogatásainak ügyében indított vizsgálatról az Állami Számvevőszék az ellenzéki pártoknak.

A dokumentum szerint az első körben megvizsgált 260 milliós támogatásrész egészét illegálisnak találták. Ennek teljes összegét büntetésként rónák ki az összefogás hat pártjára, vagyis egyenként 43,5 milliót kéne fizetniük, de ilyen esetekben a büntetéssel megegyező összeget az ÁSZ és a Kincstár visszatart az adott pártnak járó állami támogatásból, vagyis a tényleges összeg ennek a duplája. Ezért írt Gyurcsány a posztjában 90 milliós „gigabírságról".

260 millióra büntette az Állami Számvevőszék az ellenzéki pártokat

Az összeget hatodolnák a pártok között.

Az ellenzéki pártoknál a tavalyi választás során „tiltott” kampánytámogatást megállapító Állami Számvevőszék a pártoknak megküldött részjelentésében maga ismeri el, hogy lényegében ugyanezt csinálta a CÖF és a Megafon is a Fidesz-kampányt segítve, de ez náluk csak „véleménynyilvánítás”. Erről itt írtunk bővebben:

Ami a CÖF-nél és a Megafonnál az ÁSZ szerint „véleménynyilvánítás", azért az ellenzéki pártokat százmilliókra bünteti

Az ellenzéki pártoknál a tavalyi választás során „tiltott" kampánytámogatást megállapító Állami Számvevőszék a pártoknak megküldött részjelentésében maga ismeri el, hogy lényegében ugyanezt csinálta a CÖF és a Megafon is a Fidesz-kampányt segítve, de ez náluk csak „véleménynyilvánítás". Az ÁSZ-részjelentés további érdekessége a jéghegyszerű ovis grafikával illusztrált pénzhegy is.

A kormánytöbbség a szuverenitásvédelmi törvénnyel akadályozza meg, hogy a jövőben a választáson induló szervezetek külföldről támogatást kaphassanak.