szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Alapjogokért Központ igazgatója azt is kifejtette, hogy ha republikánus elnöke lenne az Egyesült Államoknak, nagyobb esély lenne a békére.

Háború Ukrajnában
„Különleges katonai műveletnek” nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok 2022 február óta tartanak, a Nyugat fegyverszállításokkal és gazdasági szankciókkal nehezíti az oroszok előrenyomulását. Cikksorozatunkban minden fejleményről beszámolunk.
Friss cikkek a témában

„A woke ideológiát mint kommunizmust Magyarország már régóta ismeri. Ez a radikális liberalizmus mindent relativizál, azaz viszonylagossá tesz, és egalitárius, azaz egyenlősít. Tagadja a jó és rossz közötti különbséget, támadja a vallást és az egyházakat, a közösséggel szemben az egyént helyezi a középpontba, általában az Isten, haza, család fogalomrendszer minden pontját rombolja, ám a valóság rácáfol. Ez az érzelemvezérelt ideológia, mentalitás már nemcsak a belpolitikában jelenik meg például a migrációval, genderrel vagy multikulturalizmussal kapcsolatban, hanem a külpolitikában is, például az ukrajnai konfliktus kezelésében” – idézi hosszasan Szánthó Miklóst a Mandiner.

Az Alapjogokért Központ igazgatója az M1-en arról is beszélt, hogy szerinte ez „nem reálpolitika, alapja a háborús pszichózis, amely csak harctéri megoldásokat ajánl, s nem beszél tűzszünetről, békéről.” Ezt követően azt is kifejtette, hogy „egy puskalövésre vagyunk a harmadik világháborútól”, illetve hogy Emmanuel Macron francia elnök azt sem zárta ki, hogy a Nyugat katonákat küldjön Ukrajnába, bár azon Szánthó már nem időzött el, hogy akkor most szerinte a francia elnök is woke-kommunista-e.

A Szánthó által felvázolt kommunista apokalipszistől csak egyvalaki mentheti meg a világot, ez pedig nem más, mint Donald Trump, aki demokrata kollégáival ellentétben (azaz Barack Obamával és Joe Bidennel) nem indított háborút senki ellen.

„Ha republikánus elnöke lenne az Egyesült Államoknak, akkor nagyobb esély lenne a békére” – jelentette ki Szánthó Miklós.